Providing you the best range of set of 3 toiletry bags cosmetic bags, set of 3 toiletry pouches, 3 pcs toiletry poutch, floral toiletry bag and makeup toiletry travel cosmetic bags with effective & timely delivery.
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Shape | Rectangular |
| Bag Type | Toiletry Bag |
| Is It Waterproof | Yes |
| Set Contains | 3 Pieces |
| Usage/Application | For gifting Or Storage |
| Design | floral |
| Closure Type | Zip |
| Min Width | 7.5 cm |
| Max Width | 10 cm |
| Type | Cotton Pouches |
| Max Length | 28 cm |
| Min Length | 18 cm |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Personal |
| Shape | Rectangular |
| Size/Dimension | 4 x 7 Inch |
| GSM | 200 GSM |
| Wash Care | Machine Wash |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 350 / Set Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Color | MULTI COLUR |
| Bag Type | Toiletry Bag |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Set
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Color | Yellow |
| Usage/Application | Personal |
| Shape | Rectangular |
| Size/Dimension | 4 x 7 Inch |
| GSM | 200 GSM |
| Wash Care | Machine Wash |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Is It Waterproof | yes |
| Min Width | 7" |
| Max Width | 10" |
| Set Contains | 3 pieces |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
Get Latest Price
| Bag Type | Toiletry Bag |
| Closure Type | zip |
| Usage/Application | travel pouches |
| Color | blue |
| Shape | rectagular |
| Material | Cotton |
| Type | quilted |
| Closure Pattern | zip |
| Number Of Pockets | 4 |
| Country of Origin | Made in India |
Payal Maheshwari (Owner)
Jeet Enterprises
A-8, Basant Bahar Colony, Gopalpura Mode
Jaipur - 302018, Rajasthan, India