Stay organized and travel-ready with our durable and stylish toiletry bags. Crafted from high-quality materials like water-resistant polyester, nylon, or canvas, these bags provide ample space for all your essentials — from toothbrushes and skincare products to grooming tools and cosmetics. Compact yet roomy, they fit easily into suitcases, backpacks, or gym bags.
Featuring multiple compartments, zippered pockets, and sturdy handles, these toiletry bags keep your items neatly separated and easily accessible. Their lightweight design and easy-to-clean fabric make them perfect for daily use, business trips, vacations, or gym visits.
₹ 280 / Set Get Latest Price
| Kit Purpose | Cosmetic |
| Bag Structure Type | Pouch |
| Material | Cotton |
| Color | Red |
| Usage/Application | travel usage |
| Shape | rectangular |
| Mounting Style | Handheld |
| Waterproof | Yes |
| Design | floral |
| Closure Type | zip |
| Type | pouches |
| Size | Large |
| Closure Pattern | zip |
| Number Of Pockets | 4 |
| Quantity Per Pack | 3 |
| Water Proof | yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Type | Toiletry Bag |
Minimum order quantity: 10 Set
₹ 280 / Set Get Latest Price
| Bag Type | Toiletry Bag |
| Material | Cotton |
| Color | blue |
| Shape | rectangular |
| Size/Dimension | 7",8",9" |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Set
₹ 280 / Set Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Color | blue |
| Shape | rectangle |
| Design | butterfly print |
| Closure Type | zip |
| Size/Dimension | 7",8",9" |
| Closure Pattern | zip |
| Water Proof | yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Type | Toiletry Bag |
| Type | pouches |
Minimum order quantity: 20 Set
₹ 280 / Bag Get Latest Price
| Bag Type | Toiletry Bag |
| Material | Cotton |
| Usage/Application | multiutility |
| Shape | rectangular |
| Design | abstract |
| Closure Type | zip |
| Closure Pattern | zip |
| Dimensions | 7",8",9" |
| Style | pouches |
| Water Proof | yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Bag
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Color | Multi colour |
| Size/Dimension | 7/7'' |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Type | Toiletry Bag |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Color | MULTICOLOUR |
| Size/Dimension | 7",8",9" |
| Usage/Application | MULTIUTILITY |
| Bag Type | Toiletry Bag |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 350 / Set Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Color | blue |
| Shape | rectangle |
| Design | floral |
| Size/Dimension | 7",8",9" |
| Number Of Pockets | 4 |
| Country of Origin | Made in India |
| Bag Type | Toiletry Bag |
| Type | pouches |
Minimum order quantity: 20 Set
₹ 280 / Piece Get Latest Price
| Cotton Type | Organic Cotton |
| Closure Type | Zipper |
| Material | Cotton |
| Color | Pink |
| Usage/Application | Personal |
| Capacity | 500 g–1 kg |
| Shape | Rectangular |
| Pattern | Printed |
| Usage | Travel Organiser |
| Size/Dimension | 10*9 Inch |
| Handle Type | Loop Handle |
| Print Type | Screen Print |
| GSM | 200 GSM |
| Wash Care | Machine Wash |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 280 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Personal |
| Shape | Rectangular |
| Size/Dimension | 4 x 7 Inch |
| GSM | 200 GSM |
| Wash Care | Machine Wash |
Minimum order quantity: 250 Piece
Payal Maheshwari (Owner)
Jeet Enterprises
A-8, Basant Bahar Colony, Gopalpura Mode
Jaipur - 302018, Rajasthan, India